شماره ۲۴۳ – روز ملی خلیج فارس, خلیج‌فارس، ایرانی بوده و خواهد ماند

Print Friendly

هم میهن گرامی, مهر نموده و ما را در پخش “نامه پان ایرانیسم” یاری نمائید. سپاس!

parcham-meli

نامه پان ایرانیسم
چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ –  ۵ مه ۲۰۱۷
www.paniranism.info[email protected]

درود بر هم میهنان گرامی

مطالب زیر تقدیم میشوند

مواضع ضد ایرانی ولیعهد و وزیر دفاع عربستان
رد پیشنهاد کمک ۶ میلیارد دلاری عربستان سودی از سوی کامبوج
فروش میراث تاریخی و فرهنگی ایران: کاخ شاهی گچسر، ۱۵ میلیارد تومان
علاقه‌مندی هادی بهادری در اینیستاگرام چیست؟ ورود اقوام ایرانی ممنوع
جشن های ایرانی ماهانه – تاریخ جشن ها و توضیح کوتاه درباره جشن های ایرانی
گفتار در باره زبان فارسی و دروغ ها و جعلبات رقت بار پان ترکیسم در ایران
به مناسبت سالگرد آزاد‌سازی خلیج‌فارس توسط شاه عباس صفوی؛ خلیج‌فارس، ایرانی بوده و خواهد ماند.
رقص و پایکوبی ایرانیان در خیابان‌های نیویورک به روایت تصویر
روز معلم گرامی باد

پاینده ایران

Cambodia Prime Minister

مواضع ضد ایرانی ولیعهد و وزیر دفاع عربستان

محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و وزیر دفاع این کشور، در گفتگو با نشریهٔ اکونومیست بار دیگر ادعاهای ضد ایرانی خود را مطرح کرده است.

Saudi Crown

بن سلمان در خصوص قطع روابط دیپلماتیک با ایران و تشدید تنش‌ها بین دو کشور مدعی شد اگر روابط دیپلماتیک قطع نمی‌شد، ممکن بود ایران در آینده با انجام «اقدامات تحریک‌آمیز» به این اختلافات دامن بزند.

وی ادعا کرد اگر یکی از دیپلمات‌های #سعودی یا خانواده‌هایشان در ایران مورد حمله قرار می‌گرفتند، اوضاع از آنچه در حال حاضر بین دو کشور در جریان است، بدتر می‌شد و «تنش واقعی در آن زمان به وجود می‌آمد».

وی افزود: «کسی که اوضاع را به این سمت (جنگ عربستان و ایران) هدایت می‌کند، قطعاً از عقل سلیم برخوردار نیست. چرا که جنگ بین ایران و عربستان می‌تواند شروع یک فاجعهٔ جدی و بزرگ در منطقه باشد و بر کشورهای دیگر جهان نیز تأثیر زیادی خواهد گذاشت.»

بن سلمان همچنین افزود: «هدف اصلی نظام ایران رسیدن به قبله مسلمانان است. ما منتظر نمی‌مانیم که عربستان میدان جنگ شود، بلکه تلاش می‌کنیم نبرد را به درون ایران بکشانیم.»

او، همچنین، مدعی شد: «فکر افراط‌گرای ایران مانع گفت‌وگو با تهران است.»

پسر شاه سعودی همچنین مدعی شد کشورش توانایی آن را دارد که ظرف چند روز نیروهای #شیعه «انصار الله» در #یمن را ریشه‌کن کند. با این همه، به تعبیر وی، به دلیل احتمال تلفات بالا در نیروهای سعودی و شهروندان یمنی، عربستان از چنین اقدامی خودداری کرده است.

بر گرفته از تارنمای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

***
فروش میراث تاریخی و فرهنگی ایران: کاخ شاهی گچسر، ۱۵ میلیارد تومان

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

Sell of Historic

بیش از چهار دهه است که جمهوری اسلامی نه تنها تلاش می‌کند فر و شکوه تاریخی ایران را از کتاب‌های درسی حذف کند و مؤلفه های فرهنگ ایرانی را از ذهن و زندگی روزمره ایرانیان پاک کند، بلکه در اقدامی بی سر و صدا آثار تاریخی ایران را نیز از بین می‌برد.

هنوز داستان عجیب مالکیت کاخ‌های سعدآباد و نیاوران و دست انداختن یکی از نهادها برای تصاحبشان حل و فصل نشده، خبر می‌رسد کاخی تاریخی در کرج ـ که از قضا ثبت ملی نیز هست ـ به ازای مبلغی اندک به فردی فروخته شده و آینده‌ای مبهم پیش رویش قرار دارد.

خبر فروش کاخ شاهی گچسر، آن هم به قیمت ۱۵ میلیارد تومان، خبری است که پیش از تلخ بودن، اطلاع یافتن از آن را باید به فال نیک گرفت و حتی از گم نشدنش میان اخبار انتخاباتی خوشحال شد.

کاخ شاهی گچسر، کاخی متفاوت است که در سال ۱۳۱۷ همزمان با ساخت تونل کندوان ساخته شد تا رضا شاه پهلوی در آن اقامت کند و از نزدیک شاهد ساخته‌شدن تونل باشد و پس از انقلاب، به ثبت ملی رسید؛ اما چون مالکیت آن در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گرفته بود، کمتر کسی نامش را شنید و فرصت دیدارش را یافت؛ شبیه کالایی که به انباری سپرده شده تا روزی به کار آمده و مثلاً با فروشش، عایدی حاصل شود.

اتفاقی که اکنون رخ داده و هنوز معلوم نیست، چه وضعیتی برای این کاخ رقم خواهد زد؛ آیا تخریب خواهد شد یا قرار است با تخریب تدریجی، به سفره خانه یا رستوران تبدیل شود؟ نکند خریدار قصد برگزاری مراسمی مانند عروسی در این کاخ داشته باشد یا بخواهد دستی به سر و گوش بنا کشیده و خود در کاخ ساکن شود؟

پرسش های فراوانی که مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برخی شان را پاسخ می‌دهند اما ظاهرا کسی قادر به پاسخگویی به همه آنها نیست، چون می‌بینیم متولیان آثار ملی در کشورمان نیز در جریان فروش کاخ شاهی گچسر نبوده‌اند و پس از فروش این کاخ و رسانه‌ای شدن ماجرا از آن آگاه شده‌اند. بماند که اگر پیشتر به فروش این کاخ علم داشتند نیز ظاهرا نمی‌توانستند کاری کنند!

این را می‌شود از پاسخ عبدالناصر میرچی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز در واکنش به خبر فروش کاخ گچسر دریافت که به شهروند می‌گوید: «خرید و فروش آثاری که در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده‌اند، صد بار هم اتفاق بیفتد، اشکالی ندارد؛ اما احدی بدون نظارت سازمان میراث فرهنگی اجازه تغییرات کالبدی در آن اثر را ندارد. سازمان میراث فرهنگی با ثبت هر اثر اعلام مالکیت عمومی بر آن می‌کند. بنیاد مستضعفان مالکیت کاربری بر این کاخ دارد و می‌تواند آن را بفروشد؛ اما هرگز اجازه تغییر در آن را ندارد. ممکن است خریدار درخواست خود را به بنیاد مستضعفان به‌ عنوان مالک «سندی کاخ» داده باشد، ما هنوز اطلاعی نداریم، من فردا [امروز] به کاخ سرخواهم زد.»

این در حالی است که وفق قانون مجازات اسلامى، کتاب پنجم، فصل نهم، ماده ۵۶۵، «هر کس خلاف ترتیب مقرر در قانون حفظ آثار ملی، اموال فرهنگی ـ تاریخی غیرمنقول ثبت‌شده در فهرست آثار ملی را با علم و اطلاع از ثبت آن به نحوی به دیگران انتقال دهد به حبس از سه ماه تا یک ‌سال محکوم می‌شود.» ماده‌ای که ظاهرا مدیرکل میراث از آن آگاه نیست که اگر بود، خرید و فروش امثال کاخ ثبت ملی گچسر را بی اشکال نمی‌خواند!

و چه تلخ است که می‌بینیم مالکیت بسیاری از دیگر آثار ثبت ملی شده کشورمان نیز در اختیار نهادهای مختلف قرار دارد و بلااشکال خواندن فروش این آثار، گشودن راه فروش این آثار برای مالکان خواهد بود؛ از کاخ های سعدآباد و نیاوران گرفته که تازگی بحث های فراوانی در خصوص مالکیت آنها شکل گرفته تا آثار تاریخی دیگری که مالکانشان ملت ایران نیستند و هر آن ممکن است به فروش برسند و ندانیم خریدار قصد دارد چه آینده ای برایشان رقم بزند.

بر گرفته ازکانال خبرى پان ایرانیست
https://telegram.me/joinchat/A7n6oTuh9PSSGbD-p2_w7g

***

علاقه‌مندی هادی بهادری در اینیستاگرام چیست؟ ورود اقوام ایرانی ممنوع

تحریریه آذری ها

نمایندگان مجلس باید،تبلور غیرت، همگرایی و عقلانیت باشند. بر اساس قانون اساسی نماینده مجلس باید از استقلال و حاکمیت ملی کشور، حراست نماید.

Haddy Bahadori

چیزی که در بین برخی نمایندگان ارومیه گوهری کمیاب است. انتظار این بود که آقای بهادری که سالهای سال از امکانات عمومی ایران برای تحصیل در دانشگاه و پیشرفت شغلی استفاده کرده است، کمترین تعصب نسبت به ملت ایران و وطنی که گهگاهی در سخنرانی‌هایش از آن نام می برد را داشته باشد. اما عملکرد این نماینده مجلس شورای اسلامی در فضای مجازی هیچ نسبتی با غیریت و عقلانیت ندارد. فراموش نکرده ایم که بهادری در پاسخ به اعتراض سایت آذریها در زمان تبلیغات انتخاباتی اش یک سخنرانی برنده انجام داده و خود را «سرباز ایران» خطاب کرد.

صفحه اینیستاگرام هادی بهادری که نشر دهنده اعلامیه‌ها، بیانیه‌ها و فیلم سخنرانیهای او است،مخاطب و تعقیب کننده بسیار زیادی دارد. در مقابل خود بهادری فقط ١٨ نفر را در این شبکه اجتماعی تعقیب میکند. این بدان معنا است که هادی بهادری، پروفایل های محبوب خود را با وسواس و شناخت کافی انتخاب کرده و هر پروفایلی را نیز برای تعقیب انتخاب نمیکند.

در میان این ١٨ پروفایل به یک پروفایل سیاسی می توان برخورد کرد که شناسه ای «پان‌ترکی» به نظر می رسد که تصویر خیالی به اصطلاح آذربایجان بزرگ را در آواتار دارد. وقتی وارد این پروفایل می شود کلمات زیر به زبان ترکی استانبولی دیده میشود:

زنده باد آزادی آذربایجان جنوبی خوشا به حال آنکه بگوید ترکم (شعار سخیف مصطفی آتاترک) پان تورانیسم

آذربایجان واحد ۵۰ میلیون نفر ورود افراد زیر ممنوع: فارس، آذری، کرد، ارمنی

Hady Bahadori Instagram

معلوم نیست چرا آقای بهادری به این پروفایل علاقه مند شده است و معلوم نیست کسی که نماینده ملت ایران است و به نام استقلال کشور ایران سوگند یادکرده است، چرا به تجزیه ایران و آذربایجان اینقدر علاقه دارد که از میان هزاران پروفایل سیاسی در اینستاگرام فقظ این صفحه را به عنوان یکی از ١٨ صفحه محبوب خود تعقیب میکند.

هنگامی که سخن از فعال کردن گسلهای قومی می رود، منظور چنین افرادی هستند که متاسفانه در شهر ارومیه لانه کرده و به صورت علنی علیه اقوام ایرانی و شهروندان کشوری که به آن متعلق اند نفرت پراکنی می کنند.

براستی دلیل نفرت یک نماینده مجلس از فارس‌ها،کردها و ارمنی‌ها و حتی «آذریها» چیست؟ مگر غیر این است که مجموعه «ایرانیان» از همین گروهها تشکیل میشوند؟ آیا امکان دارد در یک کشور فردی از همه اعضای ملت خود از جمله هم شهریان و هم استانی هایش متنفر باشد اما در پارلمان آن کشور نیز به عنوان نماینده فعالیت کند!

جناب آقای بهادری، شما سرباز ایران هستید یا سرباز دشمنان ایران!

بر گرفته از تارنمای آذری ها

***

جشن های ایرانی ماهانه

تاریخ جشن ها و توضیح کوتاه درباره جشن های ایرانی

Jashn ha

فروردین‌گان: این جشن در روز ۱۹ فروردین هرسال در میان ایرانیان برگزار شده و مردم در این روز به یاد روان درگذشتگان خود در سال پیش هستند و روان ایشان را در شادی خود شریک می‌کنند.

اردیبهشت‌گان: روز سوم از ماه اردیبهشت برگزار می‌شود و از دسته جشن‌های آتش است. خلف تبریزی آورده که در این روز نیک است به معبد و آتشکده رفتن و از پادشاهان حاجت خود خواستن و به جنگ و کارزار شدن.

خردادگان: روز ششم از ماه خرداد با رفتن به کنار دریاها و رودهای روان و شستن تن در آب و برپایی جشن و سرور در کنار خانواده.

تیرگان: روز ۱۰ تیرماه برگزار می‌شود به بزرگداشت دلاوری آرش کمانگیر و جان سپردن او در راه ایران در دامن طبیعت و با شست و شوی تن با آب برگزار می‌شود.

شهریورگان یا آذرجشن: در چهارمین روز ماه شهریور برگزار می‌شود و افروختن یک آتش بسیار کوچک و گردآمدن خانواده و خوردن خوراکی‌های مربوط به جشن‌ها از آیین آن است.

امردادگان: روز هفتم از ماه امرداد جشن امردادگان در فضای باز و دشت و صحرا برپا می‌شود. ابوریحان گوید: معنای امرداد آن است که مرگ و نیستی نداشته باشد. امرداد فرشته‌ای است که به نگهداری جهان و آراستن غذاها و داروها و بر کنار کردن گرسنگی و زیان و بیماری‌ها می‌باشد

مهرگان: در روز ۱۰ مهرماه برگزار می شود. جشن مهرگان و آیین آن بسیار همانند نوروز است و با آراستن سفره‌ی جشن مهرگان و گردهم آمدن خانواده‌ها انجام می‌شود. این جشن پس از نوروز مهم‌ترین جشن ایرانیان است.

آبان‌گان: این جشن در روز دهم آبان‌ماه برپا می‌شود و به بزرگ‌داشت ایزدبانوی آناهید و احترام به عنصر ارزشمند آب در ایران‌زمین اختصاص دارد و در کنار چشمه‌ها و آب‌های روان برگزار می‌شود. پاک نگه‌داشتن آب و حفاظت از این عنصر بخشی از فرهنگ ایرانیان است.

آذرگان: نهمین روز از ماه آذر ویژه‌ی جشن آذرگان از دسته جشن‌های آتش است. این جشن ملی همراه است با گردهم آمدن خانواده‌ها و گرامی‌داشت فرهنگی ایرانی و برپایی جشن و شادی.

خرم‌روز: روز اول از ماه دی است که در این روز ایرانیان جشنی در کنار خانواده برگزار می‌کردند. ابوریحان بیرونی می گوید دی ماه را خُورماه نیز می‌گویند و روز اول ماه را خره‌روز یا خوره‌روز نامند. ایرانیان در زمان آیین مهر این روز را زادروز خورشید می‌دانستند.

بهمن‌گان: این جشن در روز دوم ماه بهمن با پختن گونه‌ای از آش برگزار می‌شود و خانواده همراه با برگزاری جشن به خوردن انواع آش دور هم مشغول می‌شوند و گیاهان دارویی را از کوه و دشت گردآوری می‌کنند.

سپندارمذگان: اسفندگان در روز ۲۹ بهمن به تقویم امروز برگزار می‌شود و روز گرامی‌داشت جایگاه زن در ایران به‌شمار آمده و امروز به عنوان روز عشاق در ایران مرسوم است.

بر گرفته از تارنمای تاریخ ایران و هم‌بستگی تیره‌های ایرانی

***

گفتار در باره زبان فارسی و دروغ ها و جعلبات رقت بار پان ترکیسم در ایران

محمد جلالی – م. سحر

***

به مناسبت سالگرد آزاد‌سازی خلیج‌فارس توسط شاه عباس صفوی؛ خلیج‌فارس، ایرانی بوده و خواهد ماند.

دکتر میرمهرداد میرسنجری

استادیار دانشگاه و پژوهشگر فرهنگی و ژئوپلیتیک

Dr. Mirsanjari

آوریل ١۶٢٢ میلادی (اردیبهشت ١٠٠١ خورشیدی)، همه کرانه‌های شمالی و جنوبی خلیج‌فارس به‌عنوان قلمرو کشور مقتدر ایران از اشغال استعمار پرتغال آزاد شد و به مام میهن بازگشت؛ کرانه‌هایی که تنگه هرمز، ابوموسی ( بوموسا )، قشم، بحرین و دیگر جزیره‌ها و بندرهای ایرانی را دربر می‌گرفت.

در این تاریخ، سپاه شاه عباس صفوی، به رهبری امام‌قلی خان ( پسر ا… وردی خان، سازنده سی‌وسه پل اصفهان)، فتح هرمز را با موفقیت انجام داد و این جزیره را که به‌عنوان مهم‌ترین جزیره و قلب خلیج‌فارس محسوب می‌شد، از بزرگ‌ترین امپراتور استعماری قرن باز پس گرفت و جایگاه خود را در جهان در فهرست ابرقدرت‌های قرن هفدهم میلادی ثبت کرد…
در سده‌های ١٨ و ١٩ میلادی، کرانه‌های جنوبی خلیج‌فارس و از جمله امارات متحده عربی امروزین با نام «ساحل دزدان» یا «ساحل قراصنه» در اسناد و نقشه‌های قاطع و غیرقابل انکار بین‌المللی شناخته می‌شد.

… در طول دو سده اخیر، کمتر رخداد تاریخی و ژئوپلیتیک در فرایند تجزیه ایران وجود داشته که نقش مستقیم یا غیر‌مستقیم امپراتوری بریتانیا در آن مشهود نباشد. قرارداد پاریس (١٨۵٧ میلادی) که به جدایی هرات و افغانستان از ایران انجامید، پیمان گلداسمیت (١٨٧١ و ١٨٧٢ میلادی) و پیمان مک ماهون (١٩٠۵ میلادی) که به جدایی کلات و بیشتر بلوچستان و سیستان از ایران منجر شد و نیز جداسازی بحرین از ایران (١٩٧٠ میلادی) مستقیم با تأثیر انگلیس به وقوع پیوست و در جداسازی قفقاز و ورارود (پیمان‌های ننگین گلستان، ترکمانچای و آخال در سال‌های ١٨١٣، ١٨٢٨ و ١٨٨١ میلادی) نیز اثر‌گذاری غیر‌مستقیم بریتانیا بر سیاست‌های توسعه‌طلبانه روسیه، غیر‌قابل انکار است…

در میان نقشه‌های رسمی که حاکمیت ایران بر جزیره‌های سه‌گانه و نام رسمی و بین‌المللی و تاریخی خلیج‌فارس را به اثبات می‌رساند، یک نقشه رنگی موجود است که وزارت جنگ انگلیس در سال ١٨۶٨ میلادی تهیه کرده و لرد سادیس بری از طریق وزارت‌ امورخارجه تقدیم ناصرالدین‌شاه کرد، نقشه ای بسیار تاریخی که هم از نام خلیج‌فارس برخوردار است و هم جزایر سه‌گانه، به رنگ کشور ایران مشخص هستند. در نقشه دیگری که توسط لرد کرسن، نایب‌السلطنه انگلیس در خلیج‌فارس در سال ١٨٩٠ میلادی تهیه شده نیز جزیره‌های ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک به رنگ خاک ایران در محدوده خلیج‌فارس رنگ‌آمیزی شده است…

بااین‌حال، در چند دهه گذشته، با سوءاستفاده از خویشتنداری همیشگی ایران، دولت‌های عربی با تکرار تهدید علنی، مدعی تمامیت ارضی ایران شده‌اند که این ادعاهای ارضی علیه تمامیت ارضی ایران همواره با پشتیبانی آشکار و نهان دولت بریتانیا همراه بوده که جعل و تحریف نام خلیج‌فارس، ادعای ارضی علیه جزیره‌های سه‌گانه ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک، ادعای مالکیت و تغییر نام اروندرود و خوزستان از مهم‌ترین این ادعا‌ها بوده است…

فرجام سخن اینکه مطالعه تاریخ پرفراز و فرود خلیج‌فارس، ما را با رشادت‌ها و دلاوری‌های همیشگی فرزندان پاک‌نهاد ایران مواجه می‌کند که چگونه برای ایرانی ماندن این منطقه کهن فداکاری‌ها کرده‌اند. از حماسه بسیار بزرگ شاه عباس صفوی در رفع اشغال شمال تا جنوب خلیج‌فارس تا دفاع مقدس ٨ ساله، ملت ایران اثبات کرده‌اند برای حفظ تمامیت ارضی و ناموس ملی خود از جان پاک خود نیز می‌گذرند. شوربختانه چند دهه است که دلارهای نفتی کشورهای عرب خلیج‌فارس به کار افتاده‌اند تا برخی نهادهای بین‌المللی از جمله گوگل و رسانه‌های تبلیغی مکتوب و مجازی به‌طور عمده وابسته به بریتانیا در جهان را تشویق به‌جا انداختن واژه تحریف‌شده خلیج‌ عربی نمایند و از آن تأسف‌بارتر آن که به نظر می‌رسد برخی جریان‌های مشکوک داخلی هم، چندی است در تکاپوی کمرنگ‌کردن حساسیت به نام تاریخی و ملی و بین‌المللی خلیج‌فارس هستند.

سردادن شعار نام جعلی توسط تماشاگران قوم‌گرای یک تیم ورزشی، تا جعل چندباره نام خلیج‌فارس توسط بازیگر و مجری مشهور یک برنامه با بیننده میلیونی تلویزیونی و… به‌راحتی برای ملت میهن‌دوست ایران، قابل چشم‌پوشی نیستند و بی‌تردید افکار عمومی ایران در انتظار جدیت و حساسیت شایسته و قاطع دستگاه‌های فرهنگی تبلیغی، رسانه‌ای مسئول و نهادهای دیپلماتیک سیاست خارجی جمهوری‌اسلامی هستند و از این روی، تبلیغات و بزرگداشت باشکوه و شایسته بین‌المللی روز بزرگ ١٠ اردیبهشت، در راستای منافع بلندمدت ملی و منطقه‌ای ایران بزرگ بسیار بااهمیت و ضروری است.

بر گرفته از روزنامه وقایع اتفاقیه، شماره ٣٩٢، یکشنبه ١٠ اردیبهشت ١٣٩۶

Persian Gul MIrSanjari

***

رقص و پایکوبی ایرانیان در خیابان‌های نیویورک به روایت تصویر

رژه سالانه ایرانیان ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ (یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶) در شهر نیویورک برگزار شد.

رژه سالانه ایرانیان در نیویورک امسال ۱۴ ساله شد. پس از حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر، ایرانیان این رژه سالانه را با هدف تغییر در نگرش آمریکایی‌ها به جامعه ایرانی برگزار کردند. شادمانی و شادخواری ایرانیان آمریکا را ببینید.

دویچه وله

 ***

روز معلم گرامی باد

Teachers Day

***

سازمان برونمرزی حزب پان ایرانیست
همبستگی‌ ملی‌ . یکپارچگی ایران . حاکمیت ملت
هم میهن گرامی‌: برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد، سربلند و دمکرات با حاکمیت ملت به ما بپیوندید
www.paniranism.info[email protected]

درخواست هموندی
www.paniranist.org/a.htm

کنون ای هم وطن ای جان جانان / بیا با ما بگو پاینده ایران

تارنمای نامه پان ایرانیسم
فیسبوک نامه پان ایرانیسم
تارنمای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست
فیسبوک سازمان جوانان حزب پان ایرانیست
تارنمای حزب پان ایرانیست
تارنمای سازمان برونمرزی حزب پان ایرانیست
فیسبوک حزب پان ایرانیست
کانال یوتیوب حزب پان ایرانیست
کانال ساند کلاود حزب پان ایرانیست:
https://soundcloud.com/paniranist-party
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

*

Copyright©2011. All Images and Objects are the property of their Respective Owners | paniranism.info developed by Iranian Nationalist Group provided by Live Hoster