درخواست هموندی

 

هر فرد ايراني، ایرانی تبار یا ایراندوستی که خود را ایرانی بداند، مي تواند در هر سني به هموندي حزب درآيد.

درخواست برای پیوستن

پاینده ایران

عضويت در حزب پان ايرانيست رسوم دیرینه ای دارد. در گذشته شخص متقاضی عضویت برای آشنایی با انديشه ها و آرمانهاي پان ايرانيسم باید دستكم چهار بار در نشستهاي هفتگي حزب در تهران يا هريك از شهرستانها شركت می نمود و پس از كسب آشنايي در صورت علاقه به عضويت آزمايشي درمی آمد؛ پس از شش ماه در صورت صلاحديد مقامات حزبي، شخص می توانست به عضويت دائم در حزب پان ايرانيست مفتخر گردد. پیوستن به حزب هم تنها با آيين ويژه اي امكان پذير بود چنانکه درهر يك از مراحل عضويت بايد يكي از اعضاي بلندپایه حزب حضور می داشت و فرد در حال اداي سلام پان ايرانيستي در برابر درفش رسمي حزب و درفش ملي ايران ( شيرو خورشيد، متن سوگند حزبي را كه توسط منشي خوانده مي شد تكرار مي نمود؛ سپس در برابر درفش شير و خورشيد زانو زده و با قرار دادن دست خود بر روي يكي از كتب آسماني (اوستا،قرآن، انجيل) ويا شاهنامه فردوسي و با بوسيدن درفش شير و خورشيد، پاينده ايران می گفت و به هموندي حزب پان ايرانيست در می آمد.

با تغییر شرایط در میهنمان نسبت به چند دهه ی گذشته و فرا رسیدن دوران فطرت و پراکندگی ایرانیان در سراسر جهان و همچنین تغییر شیوه های ارتباطی، نحوه ی عضوگیری و پیوستن به حزب پان ایرانیست هم ناگزیر از تغییر و تطبیق با شرایط جدید شده است؛ چنانکه در آینده هم ممکن است قوعد جدیدی برای این منظور در نظرگرفته شود.

در حال حاضر برای پیوستن به حزب پان ایرانیست، شخص متقاضی باید پس از مطالعه ی مبانی مکتب پان ایرانیسم و متون حزبی و آشنایی کلی با اصول اولیه مکتب و آرمانهای حزبی؛ با پر کردن و ارسال فرم درخواستنامه عضویت در حزب و همچنین تصویر رنگی از دو برگه گواهی شناسایی معتبر (شامل شناسنامه یا گذرنامه و…) به یکی از نشانیهای زیر درخواست هموندی کند.

لطفا مدارک لازم را به این نشانی پستی:

Pan Iranist Party of Iran
P.O. Box 5905
Fresno CA 93755-5905
USA

یا به این نشانی ایمیل بفرستید:

hamvandi[at]paniranist.org

حزب پان ایرانیست پس از بررسی درخواست، متقاضی را به عضویت رسمی در حزب می پذیرد. کلیه ی مدارک ارسال شده توسط متقاضیان برای امنیت بیشتر در خارج از کشور و تحت شرایط خاص نزد حزب پان ایرانیست محفوظ است.

چنانکه متقاضی تمایلی به ارسال مشخصات خود نداشته باشد کماکان می تواند به عنوان هوادار حزبی فعالیت کند و از این بابت هیچ محدودیتی نیست اما برای درخواست پیوستن به حزب پان ایرانیست، ارسال تصاویر گواهی عکسدار همراه با پذیرش سوگندنامه ضروری است.

مدارک لازم برای عضویت

  • تصویر رنگی اسکن شده از دو برگه گواهی شناسایی معتبر عکسدار مانند گذرنامه، شناسنامه ،کارت ملی ،گواهینامه و یا سایر اوراق هویتی که توسط ارگان دولتی صادر شده باشد.
  • ارسال فرم پرشده ی سوگندنامه حزبی، که ارسال آن چه به صورت الکترونیکی و چه برگه ی کاغذی به معنی پذیرش سوگندنامه و در حکم سوگند زیر پرچم است.
  • توضیح مختصر از نحوه ی آشنایی و دلایل علاقه مندی به عضویت در حزب پان ایرانیست از طریق فرم الکترونیکی زیر و یا همراه با سایر مدارک.

 

فرم سوگندنامه حزبی را می توانید به صورت فایل ورد (فورمت دی او سی) و یا فایل متنی (فورمت پی دی اف) دریافت کنید و ترجیحا آن را پس از پرینت گرفتن با دستخط خودتان پر کرده و تصویر اسکن شده از این فرم را همراه با دو تصویر از مدارک شناسایی خودتان برای ما بفرستید. چنانچه امکان پر کردن و اسکن درخواستنامه ی حزبی به دلایل فنی برایتان ممکن نیست؛ نام و نام خانوادگی ، نشانی ایمیل و نشانی کامل پستی خود را همراه با تصاویر مدارک شناسایی خود ضمیمه کرده و همچنین از طریق فرم الکترونیکی زیر، مشخصات کامل خود را همراه با توضیحی مختصر درباره ی خودتان و دلایل علاقه مندی به عضویت در حزب پان ایرانیست، در چند سطر برای ما ارسال کنید.

لطفا توجه کنید دفتر برونمرزی حزب پان ایرانیست به تمام درخواستهای عضویت یا پیامهایی که از طریق نشانیهای بالا یا فرم زیر دریافت کند؛ در هر حالت ظرف حداکثر یک هفته پاسخ خواهد داد و چنانچه پاسخی دریافت نکردید صرفا می تواند ناشی از اشکالاتی همچو مسایل فنی باشد و هیچ علت دیگری ندارد. چنانچه ظرف مدت حداکثر یک هفته از زمان ارسال پیامتان کماکان پاسخی دریافت نکردید می توانید مجددا تماس بگیرید.

سوگند حزبی

پاینده ایران

آرمان و آرزوی من آزادی، آبادی، و سرافرازی ایران است. من به مردمسالاری باور دارم. من به یگانگی و یکپارچگی ایران بزرگ باور دارم. می‌دانم که تنها با مردمسالاری است که می توان یگانگی و یکپارچگی ایران را پایدار و استوار کرد. می‌دانم که حزب پان‌ایرانیست پرچمدار این باورهاست. می دانم که حزب پان‌ایرانیست بنیاد‌‌گرفته بر اندیشۀ پان‌ایرانیسم است و پان‌ایرانیسم رستاخیز آزادیخواهی و آزادگی همۀ تیره‌های ایرانی است. من آماده‌ام تا همه توان خود را در راه برپایی و استواری مردمسالاری در ایران بکار گیرم. من برای پیوستن به حزب پان‌ایرانیست آماده‌ام. من آماده‌ام که در کنار دیگر اندامان حزب پان‌ایرانیست تلاشی خستگی‌ناپذیر را در راه سرافرازی ایران بزرگ آغاز کنم.

من سوگند یاد می‌کنم که همیشه برای ایران، رستاخیز پان‌ایرانیسم، و حزب پان‌ایرانیست سربازی فداکار باشم. من سوگند یاد می‌کنم که برای دیگر یاران پان‌ایرانیست دوست و همگامی وفادار باشم. خدای بزرگ در این راه یارم باد.

فرم تماس با ما؛ پر كردن فيلدهايي كه با علامت * نشانه گذاري گرديده ضروري است.

Copyright©2010-2018.