شماره 93 -دریغا تهی از تو ایران زمین، سالروز در گذشت دکتر ابراهیم میرانی

هم میهن گرامی, مهر نموده و ما را در پخش نامه پان ایرانیسم یاری نمایید. سپاس!

نامه پان ایرانیسم
شماره 93 یکشنبه 29 دی ماه 1398، 19 ژانویه 2020
www.paniranism.info . iran@paniranism.info

درود بر هم میهنان گرامی

مطالب زیر تقدیم میشوند

دریغا تهی از تو ایران زمین، سالروز در گذشت دکتر ابراهیم میرانی
‫یادبود سرور دکتر ابراهیم میرانی
سرود ای ایران در جمهوری باکو و گفتگو با پدر پویا بختیاری (پیش از دستگیری)
پیامدهای سرنوشت‌ساز یک سقوط

***

دهمین سالروز درگذشت سرور دکتر ابراهیم میرانی

28 دی ماه 1398 دهمین سالروز درگذشت سرور دکتر ابراهیم میرانی بود. نامه پان ایرانیسم یاد این ایراندوست بزرگ که همه عمر خود را در راه سربلندی گذراند گرامی می دارد. روانش شاد، یادش گرامی و راهش پررهرو باد.

پیکر دکترابراهیم میرانی با درفش شیر و خورشید نشان به خاک سپرده شد

روز چهارشنبه 30 دی ماه 1388 مراسم خاکسپاری سرور ابراهیم میرانی اهواز برگزار گردید. این آیین از ساعت 9بامداد با همراهی پیکر پاک ایشان از خانه مسکونی با نوای ساز و دهل بختیاری (ویژه سوگواری)در کیانپارس اهواز آغاز گردیدو تا بهشت زهرای اهواز ادامه داشت.
پس از ورود به بهشت آباد باران زمستانی بارید،گویی آسمان نیز در این از غم درگذشت یک میهن پرست می گریست.قبرستان اهواز در آن روز بارانی از میهن پرستان پان ایرانیست که از جای جای خوزستان و ایران در آنجا گرد آمده بودند پر شده بود؛ تشریفات اولیه از سوی یکی از برادران عرب زبان خوزستان در برابر پیکر خفته در درفش شیر و خورشید انجام شد.سپس خانواده و بستگان و شاگردان آن زنده یاد به همراه پیشکسوتان، هموندان و هواداران حزب،بافریادهای پاینده ایران و همچنین سرود ملی ای ایران تا نزدیگی آرامگاه ابدی دکتر میرانی حرکت کرده و پیکر ایشان را در دل مام میهن به خاک سپردند. درقبرستان اهواز برای نخستین بار پس از انقلاب درخوزستان،درفش سه رنگ شیرو خورشید در یک مکان عمومی برافراشته گردید و همزمان سرآغاز حزبی نیز از سوی جمعیت سرداده شد.
شاهنامه خوانی بختیاری همزمان با بخاک سپاری همراه با نوای غمگین نی از بلندگو پخش می شد و گوشه هایی از سوگ سیاووش شاهنامه فردوسی را شامل می شد. سپس دکتر ابراهیم میرانی بنابه وصیتش درون درفش شیرو خورشید به خاک سپرده شد. دوستداران دکتر میرانی وی را که درون آرامگاه ابدی خویش خفته بود با خواندن سرود جاودانه ای ایران وداع گفتند، هرچند که یادوخاطره این مرد بزرگ همیشه دردل وجان دوستداران وی جاودان خواهد بود.
آنچه که دراین مراسم به چشم می خوردحضور شدیدنیروهای امنیتی ،انتظامی وبسیجی درهنگام برگزاری مراسم درقبرستان ،منزل و مسجد شهرک نفت بود. به گونه ای که ماموران امنیتی اقدام به برچیدن پارچه های پیام تسلیت از دیوارهای منزل و مسجد کردند. اسماعیل میرانی (برادر دکتر میرانی) و دو تن دیگر نیزتوسط نهادهای امنیتی احضار و مورد بازجویی چندین ساعته قرار گرفتند

برگه های آگهی فوت سرور میرانی که عکس ایشان درکنار پرچم شیر و خورشید را نشان می داد به همراه بیانیه حزب پان ایرانیست در دست بسیاری از حاضرین به چشم می خورد
پاینده ایران

***
‫یادبود سرور دکتر ابراهیم میرانی

***
سرود ای ایران در جمهوری باکو و گفتگو با پدر پویا بختیاری

***
پیامدهای سرنوشت‌ساز یک سقوط

روشنک آسترکی

– حضور مسافران خارجی و دوتابعیتی و تعلق این هواپیما به خطوط هوایی یک کشور اروپایی، دروغگویی و جنایت هولناک نظام را برملا کرد.
– جمهوری اسلامی اعلام کرد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی «غیرعمد» و به دلیل «خطای انسانی» با شلیک موشک موجب سقوط این هواپیما شده است.
– در حالی که خانواده‌های جانباختگان در بهت و خشم بسر می‌برند، مقامات جمهوری اسلامی حتا از جنایات خود نیز به سوء استفاده تبلیغاتی می‌پردازند!
– سقوط پرواز۷۵۲ در شرایطی اتفاق افتاده که ناظران آن را با نقش تاریخی سقوط پرواز ۰۰۷ هواپیمایی کره جنوبی در سال ۱۹۸۳ و فاجعه اتمی چرنوبیل در سال ۱۹۸۶ مقایسه می‌کنند؛ هر دو با تأثیرات سرنوشت‌ساز داخلی و خارجی، کمی پیش از سقوط اتحاد شوروی روی دادند.

پیامدهای سرنوشت‌ساز یک سقوط

***

حزب پان ایرانیست
همبستگی‌ ملی‌ . یکپارچگی ایران . حاکمیت ملت
هم میهن گرامی‌: برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد، سربلند و دمکرات با حاکمیت ملت به ما بپیوندید
کنون ای هم وطن ای جان جانان / بیا با ما بگو پاینده ایران

درخواست هموندی
hamvandi@paniranist.org

نامه پان ایرانیسم در شبکه های اجتماعی

تارنما: www.paniranism.info
فیسبوک: facebook.com/nameh_paniranism
تویتر: twitter.com/paniranism
تلگرام: t.me/Naameh_Pan

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Copyright©2010-2018.