شماره 111 – پرسش ساده و روشنِ «پیمان نوین»: در کجا ایستاده‌ایم؟ با جمهوری اسلامی یا با ایران؟

هم میهن گرامی, مهر نموده و ما را در پخش نامه پان ایرانیسم یاری نماید. سپاس!

نامه پان ایرانیسم
شماره 111، چهار شنبه 14 آبان ماه 1399، 4نوامبر 2020
www.paniranism.info . iran@paniranism.info

درود بر هم میهنان گرامی

پرسش ساده و روشنِ «پیمان نوین»: در کجا ایستاده‌ایم؟ با جمهوری اسلامی یا با ایران؟
دعوت گروهی از اعضا و هواداران پیشین احزاب و سازمان‌های چپ به همبستگی و مسئولیت‌پذیری برای «پیمان نوین»
درباره مرگ مشکوک یک فعال سیاسی طرفدار پادشاهی در کرج
جاوید نام نسیم شهبازی
قهرمانان چگونه هستند؟
سخنگوی کمپین دادخواهی: مهرداد بختیاری به بند امنیتی زندان «رجایی‌شهر» منتقل شده است
چهار روز بی خبری از امیرحسین مرادی،از معترضین آبان ماه


پیمان نوین: همه با هم برای ایران

 

پرسش ساده و روشنِ «پیمان نوین»: در کجا ایستاده‌ایم؟ با جمهوری اسلامی یا با ایران؟

روشنک آسترکی

– شاهزاده رضا پهلوی در «پیمان نوین» مسیر همبستگی ملی برای رسیدن به ایرانی آزاد و آباد با حقوق برابر همه ایرانیان را ترسیم کرده است.

– این پیمان تنها برای عبور از جمهوری اسلامی ارائه نشده بلکه با پیشنهاد یک ائتلاف یا چتر فراگیر سیاسی- مدنی، بازسازی ایران را در چشم‌انداز قرار داده است.

– پیش‌بینی راهکارهای بنیادین در رابطه با جامعه جهانی برای مهار سریع سقوط آزاد اقتصاد ایران، از برجسته‌ترین نکات این پیمان است.

– «پیمان نوین» فرصت دوباره برای همه مدافعان دموکراسی و حقوق بشر فراهم کرده تا با هر فکر و عقیده‌ای، توانایی‌های پراکنده‌ی خود را یکصدا و متحد علیه نظام مذهبی و ضدبشری جمهوری اسلامی به کار بگیرند.

– مخالفان و منتقدان این پیمان باید به این پرسش پاسخ دهند که جز همبستگی اکثریت ملت ایران حول محور دموکراسی و حقوق بشر در برابر اقلیت فاسد و تباهکار حاکم بر کشور چه راه و چاره دیگری دارند!

ادامه نوشته همراه با ویدیو شاهزاده رضا پهلوی:

پرسش ساده و روشنِ «پیمان نوین»: در کجا ایستاده‌ایم؟ با جمهوری اسلامی یا با ایران؟

***
دعوت گروهی از اعضا و هواداران پیشین احزاب و سازمان‌های چپ به همبستگی و مسئولیت‌پذیری برای «پیمان نوین»

– برای ما، جمهوریخواه يا طرفدارمشروطە‌ پادشاهی، نه شکل نظام جايگزين جمهوری اسلامی، بلکه محتوای غيردينی و دمکراتيک آن که بر پايە‌ی رعايت کامل اعلاميە‌ی حقوق بشر و منضمات آن استوار باشد در اولويت است.

ادامه نوشته:

دعوت گروهی از اعضا و هواداران پیشین احزاب و سازمان‌های چپ به همبستگی و مسئولیت‌پذیری برای «پیمان نوین»

***

درباره مرگ مشکوک یک فعال سیاسی طرفدار پادشاهی در کرج

– نسیم شهبازی فعالیت میدانی گسترده‌‌ی سیاسی داشت و با تولید و پخش تراکت و پرچم شیروخورشید، و دیوارنویسی مخالفت خود را با جمهوری اسلامی به نمایش می‌گذاشت.

– نسیم شهبازی سال‌ها به عنوان هوادار طرفدار پادشاهی مشروطه در ایران فعالیت می‌کرد و چند بار بازداشت شده بود.

به تازگی نسیم شهبازی از فعالان سیاسی طرفدار پادشاهی مشروطه پس از حدود سه هفته ربوده شدن، به قتل رسید. دوستان نسیم شهبازی مرگ این فعال سیاسی را «مشکوک» و نهادهای امنیتی را پاسخگوی ربوده شدن و قتل او می‌دانند.

نسیم (اکرم) شهبازی ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۹ در رجایی شهر کرج ناپدید شد و پس از گذشت بیش از سه هفته از ناپدید شدن او در حالی که اداره آگاهی سرنخی از فرد یا افرادی که او را ربوده‌ بودند پیدا نکردند، پیکر بی‌جانش شامگاه چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ پیدا شد.

او که چهل ساله بود و یک فرزند پسر داشت در توئیتر با نام کاربری «نگان» که از آی‎‌دی‌های معروف پادشاهی‌خواهان بود فعالیت می‌کرد.

نسیم شهبازی سال‌ها به عنوان هوادار طرفدار پادشاهی مشروطه در ایران فعال بود و چند بار سابقه بازداشت داشت. یکی از بازداشت‌های نسیم شهبازی در مراسم هفتم آبان سال ۱۳۹۵ در پاسارگاد صورت گرفت. مراسمی که طی آن هزاران ایرانی برای بزرگداشت کوروش بزرگ گرد آمدند بطوری که جمهوری اسلامی به وحشت افتاده و از سال‌های بعد مانع حضور مردم در آرامگاه این شاهنشاه باستانی ایران شد.

او در همان سال پیام صوتی معروفی برای فراخوان بزرگداشت کوروش خواند و منتشر کرد که در شبکه‌های اجتماعی به صورت گسترده پخش شد.
نسیم شهبازی همچنین پرونده‌ دیگری در ارتباط با فعالیت‌های سیاسی‌اش در تهران داشته است.

نسیم شهبازی فعالیت میدانی گسترده‌ای در تولید و پخش پرچم شیروخورشید، دیوارنویسی، پخش تراکت و آموزش فعالان میدانی داشت و همچنین در اعتراضات سراسری شرکت فعال داشت. او همچنین موسس و ادمین کانال «هواداران شاهزاده رضا پهلوی» بود.

عضویت در شورای ملی ایرانیان، ستاد هفت آبان، ارتباط با حزب پان ایرانیست و فعالیت مجازی در قالب «رستاخیز مشروطه ایران» نیز در فعالیت‌های سیاسی وی دیده می‌شود.

قابل توجه است که پیکر نسیم شهبازی به پزشکی قانونی منتقل شده اما هنوز علت مرگ او و اطلاعاتی در این زمینه اعلام نشده است.

از آنجا که نسیم شهبازی نه تنها فعالیت مجازی بلکه فعالیت میدانی گسترده‌ای داشت و از چند سال پیش سابقه بازداشت داشته، دوستان او احتمال ربوده شدن و قتل وی توسط نهادهای امنیتی را قوی ارزیابی می‌کنند به ویژه آنکه نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در ربودن و به قتل رساندن مخالفان و دگراندیشه سابقه‌ی طولانی و سیاهی دارند که شاخص‌ترین آنها ربودن‌های منجر به شکنجه و قتل است که به قتل‌های زنجیره‌ای معروف شده‌اند.

ادامه نوشته:

درباره مرگ مشکوک یک فعال سیاسی طرفدار پادشاهی در کرج

برگرفته از کیهان لندن

***

جاوید نام نسیم شهبازی

جاوید نام بانو نسیم (اکرم) شهبازی، چهل ساله ،فرزند هادی، فعال سیاسی و از بانوان مشروطه خواه و دلیر و هوادار سامانه پادشاهی که روز ۱۵ مهر ماه ۱۳۹۹ در رجایی شهر کرج ناپدید شده بود، پس از بیست و اندی روز بی خبری مطلق ،پیکر بی جانش چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ پیدا شد.

این بانوی مبارز مشروطه خواه در کارنامه سیاسی درخشان خود، عضویت در شورای ملی ایرانیان و ستاد هفت آبان و ارتباط با حزب پان ایرانیست را دارد. در محیط مجازی در قالب رستاخیز مشروطه ایران فعالیت می کرد.

بانو نسیم (اکرم) شهبازی بارها به واسطه فعالیت های سیاسی و میدانی پادشاهی خواهانه به وسیله نهادهای امنیتی بازداشت شده بود و یکی از این بازداشت ها مربوط به ساماندهی و شرکت در مراسم ۷ ابان ۱۳۹۵، بزرگداشت کوروش بزرگ بود که منجر به تشکیل پرونده در دادسرای شیراز شد.پیام صوتی معروفی که برای فراخوان بزرگداشت کوروش در سال ۹۵ قرائت و در سطح فراگیری در فضای مجازی نشر پیدا کرد با صدای ایشان ضبط شده بود.

این بانوی مبارز که سابقه فعالیت های میدانی گسترده در زمینه تولید و پخش پرچم شیروخورشید، دیوار نویسی و آموزش فعالین میدانی را در کارنامه مبارزاتی خویش داشت ،موسس کانال هواداران شاهزاده رضا پهلوی @RezaPahlaviFan نیز بود و با ایدی تلگرامی @ShahyarAtousaRP در #تلگرام به فعالیت می پرداخت .
نسیم (اکرم ) شهبازی با آیدی @SarbazePahlavi7 در #توئیتر فعالیت های گسترده ای داشت و بخشی از فعالیت های درخشان و فراگیر چند سال اخیر این بانوی مشروطه خواه در این آیدی توییتری در راستای بازگشت به مشروطه و دفاع از میهن قابل مشاهده است .

با گذشت چند روز از این فاجعه بزرگ و فقدان این بانوی مبارز هنوز ابعاد بیشتری از این جنایت هولناک روشن نشده است .

حزب پان ایرانیست این ضایعه بزرگ و فقدان بانویی دلیر و ایران پرست و مشروطه خواه را به خانواده محترم شهبازی ، دوستان و سامانه بزرگ پادشاهی خواهی در سراسر کشور تسلیت عرض می کند .
روانش شاد
پاینده ایران

بر گرفته از سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

***
قهرمانان چگونه هستند؟

به یاد نسیم شهبازی نازنین

همیشه در طول زندگی یک سوال ذهنم را درگیر میکرد و هیچگاه به نتیجه درستی نمیرسید زیرا تجربه ملموس و قابل درکی نداشتم اینکه یک قهرمان کیست و چگونه یک قهرمان میشود؟چگونه فکر میکند؟چگونه رفتار میکند؟چگونه حرف میزند؟آیا شبیه قصه هاست؟

یادم هست دو سال قبل زمانی که تلاش داشتم به زندگی جاویدنامان پادشاهی بپردازم و سعی کنم آنان را از گمنامی و سانسور خارج کنم، نسیم شهبازی پوسترهای آن را میساخت از خودش پرسیدم یک جاویدنام کیست؟
گفت “اونها قهرمانن” و باز هم این سوال در گوشه ذهن من بود تا چهار روز قبل زمانی که یه خبر به کوبنده ترین شکل ممکن به من داده شد و قلبم را شکست شکستی که هیچگاه التیامی ندارد و بار اندوه آن را تا پایان عمر در گوشه قلب خود خواهم داشت.
خبر چنین بود:

‏با کمال تاثر اطلاع پیدا کردم پیکر بی جان بانو نسیم شهبازی، بانوی میهن پرست، دلیر و مشروطه خواه که با آی دی سرباز پهلوی و نگان فعالیت می کرد، دو روز پیش بعد از گذشت بیست روز از ناپدید شدن ایشان ،پیدا شده است.
هم‌رزمان نسیم، راهش را با قدرت ادامه خواهند داد
یادش گرامی

آری نسیم ما پرکشید شیرزن شجاع، پرانرژی، مهربان، و خستگی ناپذیر کُرد که در دلش چیزی جز آرزوی آزادی ایران و عشق به مردم ایران و شاهان ایرانساز پهلوی نداشت.

امروز من جواب سوالم را به بیرحمانه ترین و تراژیک ترین شکل ممکن از خود او گرفتم:
“قهرمان ها شبیه نسیم هستند”

نسیم یک قهرمان بود و من به شکل احمقانه ای این را درک نکرده بودم. درک نکردم که افتخار این را داشتم که با یک قهرمان آشنا شوم با یک قهرمان حرف بزنم و همراهش باشم زندگی به من این افتخار را داد تا دوست و همراه یک قهرمان باشم و بدانم یک قهرمان چگونه رفتار میکند.
قهرمانان حالت شیدایی دارند نسیم شیدا بود شیدای ایران و ایرانی شیدای بازگشت پادشاهی و شاهان ایرانساز پهلوی و در این شیدایی از هیچ خطری نترسید آنقدر نترسید که سهمش حتی از اطرافیانش قهر و بیتوجهی بود چون آنها بیشتر از خودش نگرانش بودند.

قهرمانان دنیای واقعی شاید همین الان کنارمان باشند مانند ما بخندند مانند ما گریه کنند مانند ما شیطنت کنند یا اشتباه کنند و هزاران همانندی دیگر و هیچگاه نفهمیم که یک قهرمان را کنار خود داریم و باید قدرشان را بدانید تا وقتی که دیگر دیر شده و توان گفتن به خودشان را نداشته باشیم و چیزی جز قلبی شکسته برایمان باقی نماند.

نسیم شهبازی خود نیز یک جاویدنام شد و ماندگار، بدون ذره ای تردید و با شهامت میگویم نسیم عزیز به ایرانی بودن خود افتخار میکردی امروز ایران به فرزندی چون تو افتخار میکند
به پادشاهی خواه بودنت افتخار میکردی امروز نهاد پادشاهی به تو افتخار میکند همیشه دوست داشتی سرباز باشی امروز خاندان ایرانساز پهلوی به سربازی چون تو افتخار میکند تو یک افتخاری برای هرکسی که تو را شناخت.
و شک نکن مام وطن انتقامت را خواهد گرفت و چنان نفرینی بر قاتلینت خواهد گذاشت که دودمانشان بر باد برود و تا ابد در آتش این جنایت بسوزند.
چنان لعنتی گریبان قاتلانت و امرایشان را خواهد گرفت که هر ثانیه را در رنج و عذاب سپری کنند.

اما اگر جایی که هستی روانت صدای قلب شکسته ما را میشنود در کنار یاران و شاهان لطفا یک جای خالی هم برای ما نگهدار شاید لیاقت داشته باشیم و در دنیای دیگر باز هم در کنار قهرمانان باشیم روانت شاد و یادت تا ابد گرامی باد دوست خوبم.

(بانو نسیم شهبازی در گذشته با نام آرتمیس فعال بودن بعدها با نام نگان در توییتر و آتوسا در تلگرام، نام کوچک ایشان در شناسنامه نام دیگری است و چون ایشان را در بین خانواده دوستان و اقوام با نام زیبای نسیم میشناختند و به این نام علاقه داشتند ما نیز نام جاویدانش را نسیم به کار بردیم)

بر گرفته از مجله پادشاهی

***

سخنگوی کمپین دادخواهی: مهرداد بختیاری به بند امنیتی زندان «رجایی‌شهر» منتقل شده است

– مهرداد بختیاری شامگاه شنبه دهم آبان ۱۳۹۹ برای خرید نان از خانه خارج شد ولی به خانه بازنگشت.
-فیروزه غفارپور: فکر می‌کنم نگرانی دستگاه امنیتی جمهوری اسلامی بابت ۲۵ آبان، سالگرد کشتار خونین آبان و سالگرد جان باختن پویا است. رژیم همه تلاشش را برای ساکت کردن خانواده‌ها انجام می‌دهد.

ادامه نوشته:

سخنگوی کمپین دادخواهی: مهرداد بختیاری به بند امنیتی زندان «رجایی‌شهر» منتقل شده است

***
چهار روز بی خبری از امیرحسین مرادی،از معترضین آبان ماه

*بابک پاک‌نیا، وکیل امیرحسین مرادی، دهم آبان با انتشار پیامی در صفحه توئیتری خود از وضعیت نامناسب جسمانی امیرحسین_مرادی ، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام خبر داد:
*«امروز روز چهارمی است که امیرحسین مرادی با خانواده و من تماسی نداشته است. طبق پیگیری من، حال جسمانی امیرحسین، محمد و سعید مناسب نیست. بیشترین نگرانی ما بیماری قبلی امیرحسین است که سیستم ایمنی او را درگیر کرده است؛ مسئولین زندان موظفند مراقب سلامتی موکلین ما باشند.»

بر گرفته از سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

***

حزب پان ایرانیست
همبستگی‌ ملی‌ . یکپارچگی ایران . حاکمیت ملت
هم میهن گرامی‌: برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد، سربلند و دمکرات با حاکمیت ملت به ما بپیوندید
کنون ای هم وطن ای جان جانان / بیا با ما بگو پاینده ایران

درخواست هموندی
hamvandi@paniranist.org

نامه پان ایرانیسم در شبکه های اجتماعی

تارنما: www.paniranism.info
فیسبوک: facebook.com/nameh_paniranism
تویتر: twitter.com/paniranism
تلگرام: t.me/Naameh_Pan

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Copyright©2010-2018.