حجت کلاشی مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست آزاد شد

نامه پان ایرانیسم
www.paniranism.info – [email protected]

درود بر هم میهنان گرامی‌:

مطالب زیر تقدیم میشوند:

حجت کلاشی مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست آزاد شد

پاینده ایران

حجت کلاشی مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.

به گزارش سازمان جوانان حزب پان ایرانیست حجت کلاشی، دقایقی پیش در غروب ۲۹ آذر ۹۱ از زندان قزل حصار کرج آزاد شد.

Kalashi

این عضو حزب پان ایرانیست که روز دوم آذرماه ۹۱ به همراه ۹ تن دیگر از اعضای این حزب در منزل شخصی رضاکرمانی از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست توسط نیروهای امنیتی در شهر کرج بازداشت شده بود، ۲۶ روز را در بند امنیتی زندان رجایی شهر کرج در سلول انفرادی به سر برده و پس از آن به زندان قزل حصار کرج منتقل گردیده بود.

اتهام مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست، عضویت در حزب پان ایرانست، اقدام علیه امنیت ملی و مخالفت با نظام اعلام شده ا.

از تاریخ برگزاری دادگاه این فعالی سیاسی اطلاع دقیقی در دست نیست

***

اوژن اکبری از اعضای حزب پان ایرانیست آزاد شد

اوژن اکبری از اعضای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست شب گذشته ۲۳ آذر ماه آزاد شد.

به گزارش سازمان جوانان حزب پان ایرانیست، این فعال سیاسی که از دوم آذرماه ۹۱ توسط نیروهای امنیتی در شهر کرج بازداشت شده بود روز گذشته با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.

Akbari ra azad konid

طی هفته‌های گذشته فشار بر فعالین پان ایرانیست به شدت افزایش داشته است بطوریکه در ماه جاری در مجموع ۱۲ نفر از اعضای این حزب بازداشت شده‌اند و سامان آریامن از اعضای این حزب جهت گذراندن ۱۸ ماه حبس به زندان اهواز فراخوانده شد.

قابل ذکر است حجت کلاشی –مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست- و میلاد دهقان از اعضای این حزب در استان خوزستان در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برند و از وضعیت آنان اطلاعی در دسترس نیست.

به امید آزادی همه زندانیان سیاسی

***

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست پیرامون تداوم فشار و تهاجم بر پان ایرانیست‌ها

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در ۲۰ آذرماه ۱۳۹۱ با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد از عملکرد مسولین و نیروهای امنیتی در برخورد با پان ایرانیست‌ها با اشاره به این نکته که بخش مهمی از فشارهای دستگاه امنیتی بر فعالین پان ایرانیست در خوزستان است، نسبت به این نوع عملکرد ابراز تاسف نمود و خاطر نشان کرد خوزستان، قلب تپندهٔ سرزمین ایران و کانون مهم توطئه‌های ضد ایرانی است و همهٔ این اقدامات خطرناک و ضد ایرانی در حالی اجرا می‌شوند که پان‌ایرانسیت‌ها و میهن‌پرستان خوزستان تحت ظلم وستم برخی دستگاه‌های امنیتی و شبه امنیتی هستند.

در ادامه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست به مسولین هشدار داد که این اقدامات نه فقط تهاجمی بر علیه پان‌ایرانسیت‌ها بلکه یورشی تمام عیار به تمامیت ارضی و منافع ملت بزرگ ایران است و در پایان نیز با تاکید بر عدم عقب نشینی از آرمانهای خودخواستار آزادی تمام زندان سیاسی از جمله زندانیان پان ایرانیست شد و افزود: “بی‌مسوولیتی حاکمان وقت در صیانت از منافع ملی و سرزمینی و ظلم آنان بر میهن‌پرستان، هیچ خللی در عزم و اراده‌ی راسخ ما برای ایفای وظایف و مسوولیت‌های ما در قبال منافع ملی، تمامیت ارضی و سرنوشت آینده‌ی ملت بزرگ ایران ایجاد نخواهد کرد و استوارتر از همیشه به سوی ایرانی آباد، آزاد و مقتدر گام خواهیم برداشت”.

در ادامه متن کامل بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست را می‌خوانید:
به نام خداوند جان و خرد
پاینده ایران
تهاجم بر علیه پان‌ایرانسیت‌ها با کدام هدف صورت می‌گیرد؟
با گذشت ۲۰ روز از بازداشت غیرقانونی دو تن از اعضای حزب پان‌ایرانسیت، سروران حجت کلاشی (مسوول سازمان جوانان حزب پان‌ایرانسیت) و اوژن اکبری، بازداشت روز گذشتهٔ میلاد دهقان در شهر اهواز و همچنین تایید حکم غیرعادلانهٔ یکی دیگر از اندامان حزب در خوزستان، سامان آریامن، به ۱۸ ماه زندان تعزیری آن هم به اتهام عضویت در حزب پان‌ایرانسیت و توهین به مسوولان نظام جمهوری اسلامی، نشانهٔ دیگری بر استمرار فشار‌ها بر اندامان حزب پان‌ایرانسیت و تداوم رفتارهای ناسنجیده و غیرمنطقی بخش‌هایی از دستگاه‌های امنیتی و قضایی حاکمیت بر علیه میهن‌پرستان می‌باشد.
نکتهٔ تاسف‌بار اینکه بخش مهمی از این تهاجمات بر علیه پان‌ایرانسیت‌ها در خوزستان، قلب تپندهٔ سرزمین ایران و کانون مهم توطئه‌های ضد ایرانی، صورت می‌گیرد. بدون شک ملت ایران و مسوولین (؟) امنیتی و قضایی آگاهی دارند که در سال‌های اخیر گروه‌های تجزیه‌طلب و وابسته به بیگانه، با حمایت از طرف دستگاه‌های امنیتی دشمنان ایران در منطقه، در حال برنامه‌ریزی و اقداماتی برای به آشوب کشانیدن خوزستان هستند. این اقدامات از طریق تشویق شبکه‌های ماهواره‌ای ضد ایرانی وابسته به کشورهای منطقه، تبلیغات گسترده در شهر‌ها و روستاهای خوزستان، نفوذ در نهادهای حکومتی، تزریق پول‌های کلان به مناطق فقیرنشین، جمع‌آوری و ذخیرهٔ سلاح در مناطق مختلف شهری و روستایی و تهدید میهن‌پرستان خوزستان صورت می‌گیرد.
همهٔ این اقدامات خطرناک و ضد ایرانی در حالی اجرا می‌شوند که پان‌ایرانسیت‌ها و میهن‌پرستان خوزستان تحت ظلم وستم برخی دستگاه‌های امنیتی و شبه امنیتی هستند. این مظلومیت تا به آنجاست که از یک سو پان‌ایرانسیت‌ها و خانوادههای ایشان در معرض تهدید، ضرب و جرح و حملات مداوم تجزیه‌طلبان و وابستگان بیگانه هستند و از سوی دیگر و به صورت موازی از طریق برخی دستگاه‌های امنیتی و قضایی، در معرض احکام ناعادلانهٔ قضایی، زندان و… می‌باشند.
حزب پان‌ایرانسیت به مسوولین حاکمیت هشدار می‌دهد که این اقدامات نه فقط تهاجمی بر علیه پان‌ایرانسیت‌ها بلکه یورشی تمام عیار به تمامیت ارضی و منافع ملت بزرگ ایران است. بدون شک این نگاه غیرمنطقی و ضد ایرانی بر علیه میهن‌پرستان و این اقدامات ناسنجیده و مشکوک بر علیه امنیت ملی و منافع ملی، خطرات مهلکی را برای آیندهٔ ایران در پی خواهد داشت که مسوولین مربوطه (؟) باید نسبت به آن در مقابل ملت ایران پاسخگو باشند.
سازمان جوانان حزب پان‌ایرانسیت ضمن پافشاری بر خواستهٔ همیشگی خود مبنی بر آزادی زندانیان سیاسی و از جمله زندانیان پان‌ایرانسیت (سروران حجت کلاشی، ابوالفضل عابدینی، شاهین زینعلی، اوژن اکبری و میلاد دهقان) به همهٔ میهن‌پرستان و پان‌ایرانسیت‌ها یادآور می‌شود که بی‌مسوولیتی حاکمان وقت در صیانت از منافع ملی و سرزمینی و ظلم آنان بر میهن‌پرستان، هیچ خللی در عزم و ارادهٔ راسخ ما برای ایفای وظایف و مسوولیت‌های ما در قبال منافع ملی، تمامیت ارضی و سرنوشت آیندهٔ ملت بزرگ ایران ایجاد نخواهد کرد و استوار‌تر از همیشه به سوی ایرانی آباد، آزاد و مقتدر گام خواهیم برداشت.
پاینده ایران
۲۰ آذر ۱۳۹۱
سازمان جوانان حزب پان‌ایرانسیت

***

حالا تو آزادتری یا من…؟!

سیاست را نه می‌توان خوشبیانانه دید و نه بدبینانه. نوعی واقعیت گرایی در رفتار وکنش سیاسی هر سیاستمداری امری است عقلانی. حال اگر فردی وابسته به نهضتی آرمان خواه باشد. چگونه می‌تواند میان آرمان خواهی نهضت و واقعی گرایی جهان سیاست، تعادل برقرارکند؟!
جمع این هر دو «آرمان خواهی و واقعگرایی»، دشوار و سخت به نظر می‌آید. باری است گران که مرد وزن کاردیده می‌طلبد.

از سوی دیگر بسیار شاهد بوده‌ایم در تاریخ و در جهانی که در آن نفس می‌کشیم، بسیاری مردم از فضیلت و شرافت بهره‌ها برده بودند، ولی شوربختانه از دانش تهی و بی‌بهره. جمع بین این دو نیز کاری است البته گران.
همواره به دنبال چنین افرادی می‌گشتم. کسانی که هم دارای نگاه واقعیت گرا و هم منش آرمان خواه باشند.
هم فضیلتمند، هم مسلط به دانش. جمع بین بینش و دانش. حکمت و معرفت همراه سیاستی واقع گرا «رئال»، که روزانه با آن در ارتباطیم.
از نوجوانی زندگی روزمرهٔ من یعنی سیاست. آبشخور ذهنی. آمیخته با لحظه لحظه‌های زیستن. اندک اندک امرسیاست می‌شود بخشی از امور حتی شخصی. چه بسیار زمانی که در تلاشی بیهوده برای مردم گلو پاره می‌کنیم، که سیاست هم پدر دارد و هم مادر و اصلا هم پدر سوخته نیست. سیاستی که در تلاش برای نهادینه کردن علم و تدبیر و درایت ورزیی در امور اجتماعی است. خیر و مصلحت عمومی جامعه را می‌بیند و در راه منافع ملی گام می‌نهد. نمی‌تواند پدرسوخته باشد
سال هاست همانطور که نوشته‌ام با سیاست زیسته‌ام. در جهان سیاست به دنبال اشخاصی می‌گشتم با آن مولفه‌ها و مزیت‌هایی که در بالا بر شمردم.
نه از روی غیرت ورزی است.
نه از سبب دوستی است.
نه از بابت هم باوری وهم رزم بودن است.
نه از بابت دوری ناخواسته است.
بلکه از سر حقیقتی سراسر راستی است.
در این سال‌های دراز دوستی، در رابطه شاگردی و استادی، سرور حجت کلاشی مسوول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست را فردی شناختم با هر چهار خصیصه عمده در منش و رفتار:
-آرمان خواه
-واقع گرا
-فضیلتمند. حکمت و معرفت را می‌فهمد (به فلسفه نیز نگاهی اشراقی دارد.)
-دانشی مرد. در سیاست امروز ایران.
بیش از آنکه به تغییر جهان بیاندیشد، به تفسیر و تحلیل هستی، نگاهی فاخر دارد. چونان منی در سیاست، بر روی فرش سخن نمی‌گوید. (برعکس نویسنده، خانه نشینی را اصلا دوست نمی‌دارد)
می‌گویند دو چیز در میدان نبرد باعث شکست خواهد شد:
کارزار به هنگام اندیشیدن و اندیشیدن به هنگام کارزار.
بین این دو می‌تواند تعادل برقرارکند. از همین روی پیروزی بسیار به دست آورده است.
هنگام کارزار که پیش آید، نه خود را در مقام، فرمانده. بلکه چونان سربازی جان برکف به راه آرمان‌های نیاخاکی سپر همه یاران و هم اندیشانش می‌کند. پای منافع ملی که به میان می‌آید. واقعیت گرایی پیشه می‌کند. سخن از تجزیه طلبان که می‌رود چهره‌ای آتشین دارد. بی‌هیچ مهر وعطوفتی. می‌فهمد کجا آرمان خواهی و واقعیت گرایی را با رفتار سیاسی آشتی دهد.
مصلحت را می‌فهمد. آن هم تنها در راستای منافع ملی. مثلا آن هنگام که برخی از سران اپوزیسیون خوشحال از بر افتادن اسد در سوریه پای کوبی می‌کردند (به خیال که بعد از اسد نوبت ایران است!) در مصاحبه‌ای واقع بینانه هشدارهای جدی را هم به اپوزیسیون و هم به هیات حاکمه ارائه می‌کند. از منافع استراتژیک ایران سخن می‌گوید وهشدار‌ها به روی کار آمدن سلفیون در سوریه به نسبت سوکولارهای نظامه حاکم سوری می‌دهد.
آنگاه که قرار است در دادگاه از حزب پان ایرانست در برابر اتهام غیر قانونی بودن دفاع کند، آرمان خواهی به کمکش می‌شتابد و شجاعانه‌ترین دفاعیه را که می‌توان متصور بود، برای نهضت و حزب انشا می‌کند. بی‌آنکه به عواقب آن بیاندیشید.
او دیگر در این راه تنها و تنها در مقام یک وکیل مدافع آگاه به قانون و معتقد به نهضت از علل باورمندی خویش به نهضت وحزب دفاع جانانه می‌کند.
با این همه دانش و بینش، جوانی را از سر می‌گذراند. روزهای بسیاری پیش روی دارد. آینده‌ای درخشان در چشمانش موج می‌زند. چون اشتهای زندگی دارد. رنج دشوار ایرانی بودن در این زمانه را خوب می‌داند. با این حال می‌گوید: درحال تجربه کردن لذت مبارزه است.

سیاستمدارانی چون سرور حجت در شرایط امروز ایران بسیار اندکند. باید از این همه درایت و دانش وذکاوت چنین اشخاصی ‌‌نهایت بهره را برد. در هر کشور دیگری چنین نخبگانی باعث فخر و اعتبار کشورند. از دید استراتژیک آن‌ها. از شناخت دقیق جامعه‌شناختی و معرفتی که در سیاست دارند، درجهت برطرف کردن چالش‌های سیاسی و اجتماعی می‌توان استفاده فراوان کرد.
می‌توانست در بهترین دانشگاه‌های دنیا دوران خوش دانش اندوزی را تجربه وطی کند. می‌توانست با اندکی کوتاه آمدن در برابر قدرت، بهترین کرسی‌های دانشگاه و مراکز استراتژیک را در کشور استادی کند. یعنی درقدرت هم دستی پیدا کند. استعداد دارد. وباذکاوت است. شناخت خوبی از مساله اقوام دارد و بسیاری دیگر. همه این مزیت‌ها را می‌توانست در خدمت آن دیگری، آن حریف و آن رقیب بگذارد.
می‌توانست ولی نکرد. چون فضیلتمندی وعشق به میهن و آرنگ‌های نیاخاکی دارد. عجیب است هم دانشی مرد باشی و هم عاشق. جمع این دو «عقل و دل» چه سخت دشوار است.
عشق به وطن را بدون هرگونه ما به ازای می‌چشد. از همین روی از همه نعمت‌ها و لذت‌های زندگی روی بر می‌گرداند. چون عاشق می‌شوی. رنج معشوق تحمل نمی‌توان کرد.
رنج میهن، عاشق را رنجور‌تر می‌کند.

همواره معتقدم عقلایی در میانه کار هستند. آن‌ها وسط بازی پرخطر سیاست را خواهند گرفت. آن‌ها باید نگذارند میهن پرستی چون او که یکی از سرمایه‌های ملی این کشور است، روز‌ها و ایام را در این بازداشتگاه و آن بازداشتگاه از سر بگذراند. او البته مخالف وضع موجود در مملکت است. اما راه مقابله با مخالف مصلح میهن پرست، نباید زندان ودادگاه باشد! انتقاد‌هایش هیچکدام بی‌راه و ناموجه نیست. برای وضعیت موجود مملکت چاره‌ها اندیشه است. به آن پیشنهاد‌ها و انتقاد‌ها باید توجه دقیق کار‌شناسانه داشت. بگیر و ببند چاره حل مساله ایران نیست.
می‌توان ایجابی [و نه سلبی] هم به مخالفین وضع موجود برخورد کرد. به یک منتقد و مخالف وضع موجود که درد وطن دارد، نباید اتهام واهی وارد کرد.
می‌گویند: «طالبوف» از روشنفکران و مخالفین عهد وزمانه ناصرالدین شاه، وقتی به زندان می‌افتد، شاهنشاه خطاب به بازجویانش نامه می‌نویسد: با آنکه مخالف ماست ولی با او با مدارا وتساهل رفتار کنید، حواستان باشد «طالبوف» درد و غم وطن دارد.

سرور حجت یک مبارزه راه ایران، یک کار‌شناس فهمیم و دانا و یک مصلح اجتماعی دارای فضیلت است.
سرور حجت درد وطن دارد. به چاره درد بباندیشیم. نه آنکه چاره گر ونگران وضع آینده میهن، درزندان باشد!
خیر و صلاح هر حکومتی در این است که مردان و زنان فهیم و دردمند و نگران آینده وطن را اگر نمی‌تواند در نشستن بر روی کرسی‌های قدرت تحمل کند. لااقل حرف‌ها، سخنان و استدلالهای روشنگرانه آن‌ها لختی، اندکی، مدارا کند.
بنابراین چون او درد وطن دارد.
از هر اتهامی تبرئه است وچون هر مصلح اجتماعی سربلند و سرفراز است.

با تو حالا، مسیر حرکت زندگی، برای رسیدن به زیست سرفراز و سربلند را بهتر می‌فهمم.
فعلا آزادم.‌ای دوست
ولی حیف تو در زندانی
عزیز شیرین‌تر از جانم
بی‌تعارف بگو
تو آزاده و رهاتری
یا من…؟!

پاینده ایران
فرهاد باغبانی
۱۱ آذرماه ۱۳۹۱ خورشیدی

***

آیا سکوت ما جایز است؟!!

امید دهقان زاده دهدار ، کماکان درگیر بازداشت‌های موقّت
تایید حکم ۱۸ ماه حبس تعزیری سامان آریامن (١٣ آذرماه ١٣٩١)
تبعید ابوالفضل عابدینی نصر به زندان کارون و بازگرداندن وی پس از ٥ روز از جابجایی مشکوک و نا معلوم ،٢٥ آبانماه ١٣٩١ و تعیین ٩٠٠ میلیون تومانی برای آزادی موقت وی که عمری امکان ناپذیر برای خانواده وی میباشد (ابوالفضل عابدینی برای کامل کردن حکم ١٢ سال و نیم ،بیش از سه سال در زندان (بدون یک روز آزادی)است )
و شاهین زینعلی بیش ازیک سال و نیم در زندان ،برای کامل کردن حکم
آیا این است پاداش میهن پرستی ؟!!

***
تداوم فشار بر فعالان پان ایرانیست؛ بازداشت میلاد دهقان در اهواز

در پی بازداشت‌های زنجیره‌ای پان ایرانیست‌ها، میلاد دهقان عضو سازمان جوانان حزب پان ایرانیست یکشنبه ۱۹ آذر ۹۱ در اهواز بازداشت شد.

به گزارش سازمان جوانان حزب پان ایرانیست، میلاد دهقان روز گذشته ساعت شش ونیم عصر توسط ماموران امنیتی در حوالی یکی از میادین مرکز شهر اهواز بازداشت شد.

این بازداشت در حالی صورت گرفت که همزمان نیروهای امنیتی به خانه پدری این فعال سیاسی در رامهرمز و همچنین خانه عموی وی در اهواز مراجعه و ضمن تفتیش منزل اقدام به ضبط وسائل شخصی میلاد دهقان نموده‌اند.

میلاد دهقان پس از بازداشت به مکانی نامعلوم منتقل شده و تلاش خانواده وی برای اطلاع از محل نگهداری‌اش ناموفق بوده است.

بازداشت میلاد دهقان در ادامه فشار شدید به فعالان پان ایرانیست طی هفته‌های گذشته صورت گرفت. همچنین حجت کلاشی –مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست- و اوژن اکبری از دیگر اعضای این سازمان بیش از دو هفته است در بازداشت نیروهای امنیتی استان البرز به سر می‌برند.

***

یورش نیروهای امنیتی به منزل پدری میلاد دهقان از اعضای حزب پان ایرانیست

منزل پدری میلاد دهقان از اعضای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست مورد یورش نیروهای امنیتی قرار گرفت.

به گزارش سازمان جوانان حزب پان ایرانیست نیروهای امنیتی عصر امروز 19 آذرماه با یورش به منزل پدری میلاد دهقان در شهر رامهرمز استان خوزستان ضمن تفتیش منزل اقدام به ضبط وسائل شخصی وی نمودند.

همچنین عصر امروز نیروهای امنیتی با مراجعه به منزل عموی این فعال سیاسی در اهواز اقدام به تفتیش منزل کردند.

این یورش در حالی صورت گرفت که نامبرده در زمان حضور نیروهای امنیتی در هیچکدام از دو محل یاد شده حضور نداشته و تاکنون از بازداشت احتمالی وی خبری در دست نیست.

***

هرانا؛ میلاد دهقان فعال سیاسی بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – میلاد دهقان فعال سیاسی و از اعضای حزب پان ایرانیست در حالی در اهواز بازداشت شد که همزمان منزل پدر و عمویش مورد بازرسی قرار گرفته و وسایل شخصیش ضبط شده بود.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میلاد دهقان از فعالین سیاسی و اعضای حزب پان ایرانیست اهواز عصر روز گذشته یکشنبه ۱۹ آذر ماه در حوالی یکی از می‌دانهای شهر اهواز بازداشت شد.
مامورین امنیتی همزمان به منزل پدر و عموی وی مراجعه کرده بودند و ضمن بازرسی منازل وسایل شخصی و مدارک وی را ضبط نمودند.
تا این لحظه از محل نگهداری و اتهامات وارده به میلاد دهقان هیچ گونه اطلاعی در دست نیست.
گفتنی است، بتازگی مامورین امنیتی موج جدیدی از فشار به فعالین پان ایرانیست را آغاز کرده‌اند.
در تاریخ پنج‌شنبه ۲ آذر ماه سال جاری مامورین امنیتی ۱۰ تن از اعضای این حزب را در منزل مهندس رضا کرمانی بازداشت نمودند که از میان ایشان حجت کلاشی (مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست) و اوژن اکبری کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

***

پان ایرانیست‌های دربند و زندانیان سیاسی را آزاد کنید

 

***

تارنمای هواداران پان ایرانیسم:
www.paniranism.net

تارنمای نامه پان ایرانیسم
http://paniranism.info

فیسبوک هواداران پان ایرانیسم:
www.facebook.com/paniranism

تارنمای حزب پان ایرانیست:
http://paniranist.org

تارنمای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست:
http://paniranist.info

تارنمای تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان:
www.pan-iranist.net

کانال یوتیوب حزب پان ایرانیست:
http://www.youtube.com/paniranistparty

فیسبوک حزب پان ایرانیست:
www.facebook.com/paniranistparty

 

سازمانهای برونمرزی حزب پان ایرانیست
همبستگی‌ ملی‌ . یکپارچگی ایران . حاکمیت ملت
هم میهن گرامی‌: برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد، سربلند و دمکرات با حاکمیت ملت به ما بپیوندید

[email protected]
http://www.paniranist.org/a.htm

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Copyright©2010-2018.