شماره 101 – جمهوری اسلامی هرگز «برنده» نخواهد بود

هم میهن گرامی, مهر نموده و ما را در پخش نامه پان ایرانیسم یاری نمایید. سپاس!

نامه پان ایرانیسم
شماره 101 یکشنبه 28 تیر ماه 1399؛ 19 ژوییه 2020
www.paniranism.info . iran@paniranism.info

درود بر هم میهنان گرامی

مطالب زیر تقدیم میشوند

جمهوری اسلامی هرگز «برنده» نخواهد بود، روشنک آسترکی
سالگرد قیام سی تیر گرامی باد
وکلای سه معترض آبان محکوم به اعدام: دیوان عالی کشور بررسی دوباره پرونده را پذیرفت
مریم سامقانی فعال مشروطه خواه با قرار وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد
انحطاط يك تمدن, کاوه شهریاری
اعدام نکنید، آرسام محمودی


جمهوری اسلامی هرگز «برنده» نخواهد بود

روشنک آسترکی

– دشمنی جمهوری اسلامی با آمریکا و اسرائیل سبب بحران‌های پیچیده سیاسی و اقتصادی در ایران شده که هزینه‌ی سهمگین آن را مردم می‌پردازند.
– برجام توسط حکومت یک توافق «برنده- برنده» معرفی شد با این امید که دروازه‌های اروپا به روی اقتصاد ایران گشوده شود اما شکست برجام، گردش «قهرمانانه» خامنه‌ای را به سوی چین در دستور کار قرار داد.
– بی‌ثباتی و انزوای جمهوری اسلامی موجب شده که در هر تفاهم و قراردادی طرف مقابل معامله را «امتیازباران» کند تا در مجامع بین‌المللی مانند شورای امنیت سازمان ملل حامی آن شوند!
– چه در سیاست خارجی و چه در سیاست داخلی، از جمله در «قرارداد ۲۵ساله» با چین، نتیجه‌ی عملکرد نظام چیزی جز قرار گرفتن در موقعیت «بازنده» و «ایرانفروشی» نیست.

https://kayhan.london/fa/1399/04/28/%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%87%D8%B1%DA%AF%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D8%A8%D9%88%D8%AF

***

سالگرد قیام سی تیر گرامی باد

آرامگاه هوشنگ رضیان و دیگر از جانباختگان ۳۰ تیر در ابن بابویه نزدیک آرامگاه شهید راه میهن دکتر محمدرضا عاملی تهرانی  قرار دارد.

شماره ویژه 30 تیر نامه پان ایرانیسم:
https://paniranism.info/8333.htm

اسناد حزب پان ایرانیست درباره‌ی قیام ۳۰تیرماه۱۳۳۱:
https://www.pan-iranist.info/1851.html

بازخوانی یک گزارش؛ « رخداد ۳۰ تیر ۱۳۳۱ چه بود؟»:
https://www.pan-iranist.info/4822.html

***

وکلای سه معترض آبان محکوم به اعدام: دیوان عالی کشور بررسی دوباره پرونده را پذیرفت

چهار وکیل امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی اعلام کردند که دیوان عالی کشور بررسی دوباره پرونده این سه معترض آبان ماه را پذیرفته است.

وکلای این سه نفر در نامه مشترکی خبر دادند که درخواست اعمال ماده ۴۷۷ توسط رئیس دیوان عالی کشور پذیرفته شده و پرونده برای بررسی مجدد به یکی از شعب این دیوان ارجاع شده است.

این وکلا در نامه خود با اشاره به مخالفت پیشین یکی از قضات دیوان عالی کشور با حکم قبلی درباره اعدام این سه نفر ابراز امیدواری کردند که حکم اعدام موکلانشان نقض شود.

حکم اعدام امیرحسین مرادی، محمد رجبی و سعید تمجیدی، در دیوان عالی کشور تایید شده و تنها رهبر جمهوری اسلامی و رییس قوه قضاییه می‌تواند دستور توقف این حکم و بررسی دوباره پرونده را بدهند.

بر اساس ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری، در صورتی که رییس قوه قضائیه رأی قطعی صادره از هریک از مراجع قضائی را «خلاف شرع بیّن» تشخیص دهد، می‌تواند اجرای حکم را متوقف کند و دستور بررسی دوباره پرونده را بدهد.

بر اساس این ماده، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال و در یک شعبه خاص که توسط رئیس قوه قضائیه تعیین می‌شود، رسیدگی خواهد شد.

اجرای این حکم نیز تا زمان رسیدگی دوباره متوقف و در صورت تایید نشدن دوباره از سوی شعبه تعیین شده جدید در دیوان عالی کشور لغو خواهد شد.

***

مریم سامقانی فعال مشروطه‌خواه صبح ۲۸ تیرماه ۹۹ به قید وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد گردید.

مریم سامقانی که در دیماه گذشته با اتهامات «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۶ سال حبس محکوم شده بود، قبل از اجرایی شدن حکم صادره در پی تماس تلفنی از سوی شعبه دوم اوین برای پاره‌ای از توضیحات فراخوانده شد.
وی که در تاریخ ۱۸ تیر ۹۹ با رجوع به شعبه مربوطه توسط نیروهای اطلاعات سپاه دستگیر و به مکان نامعلوم انتقال داده شده بود، ۲۸ تیر ماه به قید وثیقه یک میلیارد تومانی و اتهام جدید توهین به رهبری و حکم «ممنوعیت خروج از کشور» به طور موقت آزاد شد.

***
انحطاط يك تمدن

فیسبوک کاوه شهریاری

انحطاط يك تمدن زمانى آغاز مى شود كه رابطه اش با تاريخ و فرهنگش قطع بشود . بهترين راه براى نابودى يك تمدن اين است كه نمادهاى هويت ملى اش را از او بگيريد براى اينكار نياز به جنگ و خون ريزى نيست فقط كافيست مردمانش را با خودِ خويشتنشان بيگانه كنيد .
پاینده ایران .

***

اعدام نکنید

فیسبوک آرسام محمودی

 

***

حزب پان ایرانیست
همبستگی‌ ملی‌ . یکپارچگی ایران . حاکمیت ملت
هم میهن گرامی‌: برای ایرانی یکپارچه، آزاد، آباد، سربلند و دمکرات با حاکمیت ملت به ما بپیوندید
کنون ای هم وطن ای جان جانان / بیا با ما بگو پاینده ایران

درخواست هموندی
hamvandi@paniranist.org

نامه پان ایرانیسم در شبکه های اجتماعی

تارنما: www.paniranism.info
فیسبوک: facebook.com/nameh_paniranism
تویتر: twitter.com/paniranism
تلگرام: t.me/Naameh_Pan

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Copyright©2010-2018.